Opis
Skoliozaje stanje iskrivljenosti kičme koje se najčešće javlja u razvoju dece. To je bočno krivljenje kičmenog stuba. Početno stanje nije bolno, ali ukoliko se ne tretira na odgovarajući način i ukolko se ne radi na ispravljanju kičmenog stuba, kasnije godine života mogu doneti bol u leđima, kao i neadekvatno funkcionisanje prilikom izvođenja određenih pokreta tela.
MSD Pedi-Scoliometer je instrument za precizno merenje stepena skolioze. Ovaj gravitacioni skoliometar je sredstvo koje je jednostavno za upotrebu i kojim se može utvrditi tačan stepen deformiteta kičmenog stuba. Skoliometar je pogodan čak i za kučnu upotrebu i ne izaziva bol pri merenju.
Bezbolno merenje krivljenja kičme
Možete se korisiti da se pratiti stepen napretka ispravljanja kičme ili za utvrđivanje tačnog stepena krivljenja.
Skolioza koja je jedna od vodećih zdravstvenih tegoba kod dece, a može se uspešno tretirati, ako se na ispravljanju ovog deformiteta radi na vreme, odnosno od početka njenog nastanka. Blaži slučajevi imaju veću šansu za ispravljanje, a terapija može biti lagana kao što su na primer vežbe za leđa.
Skolioze se razlikuju po svom stepenu, a najčešće nastaju kao posledica nepravilnog držanja tela. Glavni znaci skolioze su nepravilno držanje, različite visine kukova i rebara. Jedan od učestalijih znakova na koji treba da obratite pažnju je prisustvo bola. Nelečenjem skolioze dolazi do kontinuiranih bolova i nemogućnosti izvođenja određenih pokreta što se najviše primećuje kad osoba odraste sa ovim stanjem.
Lečenje skolioze
Na otklanjanju skolioze potrebno je raditi detaljno i redovno, a MSD Pedi-Scoliometer može precizno da utvrdi stepen popravljanja ovog stanja. I kod dece i kod odraslih (koji skoliozu imaju od detinjstva) je potreban intenzivan rad na otklanjanju takozvane krivine kičmenog stuba, i u nekim slučajevima osim vežbanja, to može zahtevati i dodatna medicinska pomagala.
Skoliometar brzo i efikasno uočava izbočenje na kičmi i rebarnom luku, a što pre primetite iskrivljenje to će terapija proteći lakše. Skolioza može da nastane duž cele kičme, počev od vratne, grudne sve do lumbalne regije, nastaje postepeno, bezbolno i progresivna je.
Skolioza može da bude stukturalna i funkcionalna. Kod strukturalne skolioze do krivljenja kičmenog stuba dolazi do lošeg držanja tela prilikom obavljanja poslova, neodgovarajućeg kreveta, nepravilnog nošenja tereta, ravnih stopala, neadekvatne obuće.
Kod strukturalne skolioze nastaju promene u strukturi kičmenih pršljenova, ali strukturalna skolioza može potpuno da se iskoriguje.
Fizikalna terapija i vežbe
Skolioza se najčešće tretira fizikalnom terapijom koja za cilj ima relaksaciju skoliotičnih mišićnih grupa koja se nalaze sa strane krivine. Da bi tretman bio uspešan, u terapiji se pored vežbi koriste i različite vrste lampi i magnetnih masažera.
Treba imati na umu da je u slučaju skolioze potrebno utvrditi tačan stepen krivljenja kičme, jer neadekvatna terapija može dosvesti i do još većeg krivljenja. Ukoliko je i iskrivljenje izraženije, pre početka rada vežbi koje su od najveće korisiti moraju se obaviti fizikalne procedure.
MSD Pedi-Scoliometer pomaže u svim slućajevima skolioze, jer sa izvrsnom preciznošću meri tačan stepen iskrivljenja, što olakšava određivanje terapije što je od najveće važnosti za lečenje ovih stanja.
Informacije o proizvodu
Slični proizvodi










